2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Skive. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Skive er to af de nyeste boliger, der er kommet på markedet, villaerne på Højlundsvej 13 og Annettevej 1.
Villaen på Højlundsvej 13 er en rummelig bolig med et areal på 210 kvadratmeter, fordelt på 6 værelser. Beliggende på en grund på 719 kvadratmeter, tilbyder denne villa masser af plads både inde og ude.
Denne ejendom er til salg for 2.475.000 DKK med en månedlig ejerudgift på 2.136 DKK, hvilket kan tiltrække familier, der søger et større hjem.
På Annettevej 1 finder vi en anderledes mulighed med en mindre villa på 75 kvadratmeter, der indeholder 3 værelser. Grundarealet er her på 560 kvadratmeter, hvilket stadig giver plads til udendørs aktiviteter.
Denne villa er sat til salg for 645.000 DKK og har en lavere månedlig ejerudgift på 1.014 DKK, hvilket kan være attraktivt for førstegangskøbere eller mindre familier.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.