2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Skive. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Skive er villaen på Feldingvang 8 blandt de seneste til salg. Med en pris på 1.195.000 kr. tilbyder boligen et kompakt, men funktionelt hjem med dens 82 kvadratmeter fordelt på 4 rum. Grundarealet er på 722 kvadratmeter.
Endnu en ny bolig på markedet er villaen på Hedevænget 4 i Dommerby, Skive. Denne villa er prissat til 695.000 kr. og byder på 123 kvadratmeter bolig. Fordelt på 4 rum, har den en større grund på 852 kvadratmeter sammenlignet med Feldingvang 8.
Med en månedlig ejerudgift på 1.504 kr. fremstår Hedevænget 4 som en økonomisk attraktiv mulighed for boligsøgende. Begge villaer repræsenterer forskellige typer og prisklasser i nabolaget.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.