Feldingvang 8 og 1 anden boliger er kommet til salg denne uge i Skive - se boligerne her.

dato

2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Skive. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I Skive er villaen på Feldingvang 8 blandt de seneste til salg. Med en pris på 1.195.000 kr. tilbyder boligen et kompakt, men funktionelt hjem med dens 82 kvadratmeter fordelt på 4 rum. Grundarealet er på 722 kvadratmeter.

Endnu en ny bolig på markedet er villaen på Hedevænget 4 i Dommerby, Skive. Denne villa er prissat til 695.000 kr. og byder på 123 kvadratmeter bolig. Fordelt på 4 rum, har den en større grund på 852 kvadratmeter sammenlignet med Feldingvang 8.

Med en månedlig ejerudgift på 1.504 kr. fremstår Hedevænget 4 som en økonomisk attraktiv mulighed for boligsøgende. Begge villaer repræsenterer forskellige typer og prisklasser i nabolaget.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga